Mərkəzin rəhbərliyi ilə ASK arasında işgüzar görüş keçirilib
3 sentyabr 2024-cü il tarixində Texnologiyaların Kommersiyalaşdırılması və Transferi Mərkəzinin rəhbərliyi ilə Azərbaycan Respublikası Sahibkarlar (İşəgötürənlər) Təşkilatları Milli Konfederasiyasının vitse-prezidenti Vüqar Zeynalov və Konfederasiyanın prezidentinin müşaviri Ziya Hacılı arasında işgüzar görüş keçirilib.
Görüşdə texnologiyaların kommersiyalaşdırılması sahəsinin, o cümlədən startap ekosisteminin mövcud vəziyyəti və inkişaf perspektivləri, elm və sənaye arasında qarşılıqlı münasibətlərin əhəmiyyəti və bu istiqamətdə potensial əməkdaşlıq imkanları müzakirə edilib.

A business meeting was held between the management of the Center and ASK
On September 3, 2024, a business meeting was held between the management of the Technology Commercialization and Transfer Center and Vüqar Zeynalov, Vice President of the National Confederation of Entrepreneurs (Employers) Organizations of the Republic of Azerbaijan, and Ziya Hacılı, Advisor to the President of the Confederation.
The meeting discussed the current state and development prospects of technology commercialization, including the startup ecosystem, the importance of interaction between science and industry, and potential cooperation opportunities in this regard.