Mərkəzin rəhbərliyi ilə ASK arasında görüş keçirilib
3 sentyabr 2024-cü il tarixində Texnologiyaların Kommersiyalaşdırılması və Transferi Mərkəzinin rəhbərliyi ilə Azərbaycan Respublikası Sahibkarlar (İşəgötürənlər) Təşkilatları Milli Konfederasiyasının vitse-prezidenti Vüqar Zeynalov və Konfederasiyanın prezidentinin müşaviri Ziya Hacılı arasında işgüzar görüş keçirilib.
Görüşdə texnologiyaların kommersiyalaşdırılması sahəsinin, o cümlədən startap ekosisteminin mövcud vəziyyəti və inkişaf perspektivləri, elm və sənaye arasında qarşılıqlı münasibətlərin əhəmiyyəti və bu istiqamətdə potensial əməkdaşlıq imkanları müzakirə edilib.

Состоялась деловая встреча между руководством Центра и ASK
3 сентября 2024 года состоялась деловая встреча между руководством Центра коммерциализации и трансфера технологий и вице-президентом Национальной конфедерации предпринимателей (работодателей) Азербайджанской Республики Вугаром Зейналовым, а также советником президента Конфедерации Зией Хаджылы.
На встрече обсуждались текущие состояния и перспективы развития сферы коммерциализации технологий, включая стартап-экосистему, важность взаимодействия между наукой и промышленностью, а также потенциальные возможности для сотрудничества в этом направлении